Cięcie betonu w XXI wieku

Cięcie betonu w XXI wieku

W dniu codziennym cięcie betonu odbywa się przy pomocy wykorzystania następujących urządzeń: ręcznych pił tarczowych, które są stosowane do wykonywania poszczególnych bruzd, jak i niewielkich cięć hydraulicznych piły ścienne. To właśnie one są stosowane w chwili wycinania precyzyjnych otworów w stropach oraz ścianach o grubości nie przekraczającej 80 centymetrów. Poza tym umożliwiają prowadzenie tak zwanego procesu cięcia pod określonym, jak i dowolnym kątem. Należy pamiętać, iż do cięcia linią diamentową jest metodą, która jest stosowana w przypadku konstrukcji o tak zwanych dużych gabarytach.

Cięcie piłami z grupy diamentowych stosuje się, gdy chce się osiągnąć : uzyskanie rowków tak zwanych instalacyjnych, które zostały położone poniżej określonego poziomu podłogi, następnie uzyskania takich rowków o określeniu dylatacyjnych bądź dekoracyjnych. Kolejnymi aspektami są usunięcia uszkodzonych miejsc oraz uzyskania dokładnych otworów w branży okiennej czy drzwiowych.

Cięcie metodą bezpyłową oraz bezudarową

Aspektem dość istotnym jest również uzyskanie precyzyjnych otworów dla planowanych biegów schodów, a w szczególności wind. Literatura przedmiotu oraz fachowcy informują, iż stosowana przez nich technika diamentowego cięcia betonu stała się metodą bezudarową oraz bezpyłową. To właśnie ona gwarantuje wykonanie cięć: gładkich, czystych oraz o równych krawędziach. Warto również poruszyć kwestię cięcia świeżego betonu, do którego używamy przecinarki spalinowej, a jednocześnie do wykonywania wszelkich bruzd pod liczne kable, rury.

Jest tu również mowa o cięciach korekcyjnych, które dotyczą specjalnej piły diamentowej z funkcją odsysania kurzu. Zastosowanie tak lekkiego sprzętu jednocześnie prostego w montażu bądź demontażu umożliwia sprawne oraz szybkie przemieszczanie się po danym terenie budowy. Fachowe kucie oraz kruszenie betonu, w którego skład wchodzą: ściany, stropy, jak również posadzki i schody. XXI wiek daje fachowcom duże pole manewru, jak i wspaniałe wyniki. Zaczynają od małych rozwiązań, a kończąc na ogromnych zleceniach.